Najlepsze promocje i oferty zabiegów odchudzających Kriolipoliza
Kriolipoliza - Twój sposób na odchudzanie - technologia, która pozwala realizować bezpieczne i skuteczne zabiegi, których efektem jest trwała redukcja tkanki tłuszczowej. Polecamy technologię i markowe urządzenia w profesjonalnych gabinetach - radzimy unikać gabinetów kosmetycznych - Kriolipoliza to nie jest zabieg kosmetyczny.
Kriolipoliza polega na kontrolowanym chłodzeniu tkanki tłuszczowej w celu krystalizacji zmagazynowanych w niej triacylogliceroli. Następstwem tego stanu jest zainicjowanie lipolizy, czyli procesu rozpadu tłuszczu oraz stanu zapalnego, w wyniku którego uszkodzone komórki są usuwane z organizmu. Efektem kriolipolizy jest wyszczuplenie poddanych zabiegowi partii ciała, choć efekty nie są natychmiastowe, a rozłożone w czasie. Lipidy obecne w adipocytach krystalizują się w temperaturze wyższej niż inne komórki zawierające wodę, co sprawia, że zabieg kriolipolizy jest selektywny - uszkodzeniu ulegają  jedynie w komórki tłuszczowe.

Badania kliniczne dotyczące kriolipolizy, opublikowane niedawno,  wskazują, że kirolipoliza jest zabiegiem wyjątkowo bezpiecznym. Dane z przebiegu 2729 zabiegów, w których wzięło udział 528 pacjentów (76% kobiet i 24% mężczyzn) wyraźnie dowodzą, iż poddawanie się kriolipolizie nie niesie za sobą żadnych istotnych zagrożeń dla zdrowia. 

 Zabiegi odchudzające oparte o zjawisko kriolipolizy - zasada działania

Warunkiem skutecznego i bezpiecznego wykonania zabiegu kriolipolizy jest:
  • schłodzenie tkanki tłuszczowej do temperatury minus 6 - minus 8 stopni
  • utrzymanie zadanej temperatury w tkance tłuszczowej przez 60 minut
  • wyizolowanie obszaru zabiegu poprzez wykorzystanie podciśnienia
  • skuteczna ochrona powierzchni skóry przed odmrożeniem

 

Przebieg typowego zabiegu Kriolipolizy

Podciśnienie zasysa tkanki do aplikatora zabiegowego, w którym znajdują się elementy chłodzące. Zassanie tkanki jest bardzo istotne, ponieważ pozwala na precyzyjne aplikowanie niskiej temperatury wprost do tkanki tłuszczowej. Jednocześnie efekt podciśnienia powoduje ograniczenie cyrkulacji krwi w obszarze zabiegu, co znacznie podnosi jego skuteczność.

Po zassaniu tkanek do głowicy rozpoczyna się proces ich schładzania - kriolipoliza - wykorzystywane są w tym celu metalowe elementy w środku głowicy i generatory zimna znajdujące się w głównym module. Najlepsze urządzenia są w stanie osiągnąć temperaturę rzędu -6 do -10  stopni C już po kilku minutach. Taka temperatura jest konieczna, żeby skuteczne zapoczątkować i utrzymać proces kriolipolizy w tkance tłuszczowej organizmu ludzkiego. Szybkie osiągnięcie docelowej temperatury znacząco wpływa na podniesienie skuteczności zabiegu kriolipolizy ponieważ praktycznie 100% czasu zabiegu jest efektywne!

Zabieg kriolipolizy - zasada działania - cooltech

Kriolipoliza - zasada działania

Dzięki wykorzystaniu podciśnienia i bieżącemu monitorowaniu on-line temperatury tkanki możliwe jest selektywne uszkodzenie komórek tłuszczowych -kriolipoliza - przy jednoczesnym uniknięciu uszkodzenia komórek skóry właściwej.

W celu dalszego podniesienia bezpieczeństwa zabiegu kriolipoliza, obszar do którego zasysana jest głowica zostaje pokryty specjalnym materiałem zabezpieczającym naskórek przed odmrożeniami i jednocześnie ograniczającym ryzyko powstania wybroczyn wynikających z działania podciśnienia.

Poddane działaniu kontrolowanego chłodzenia - kriolipolizie - komórki tłuszczowe ulegają uszkodzeniu, powstaje miejscowy stan zapalny, w efekcie którego uszkodzone komórki ulegają usunięciu z organizmu. Proces ten, bazujący na naturalnych mechanizmach obronnych organizmu, trwa w zależności od indywidualnych cech od 6 do 12 tygodni.

 

Zabiegi kriolipolizy - zasada działania
CoolTech - skuteczne wdrożenie zabiegu Kriolipolizy (fot. KształtoSfera)

 

Chcielibyście dostać więcej informacji odnośnie zabiegów kriolipolizy? Zapraszamy do kontaktu